Хрест в нашому житті
«Бо слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (І Кор. 1:18). З цих слів апостола Павла ми бачимо, що хрест Ісуса для одних стає глупотою чи насмішкою, а для інших Божою силою. Завжди вибір залишається тільки за нами: ми або віримо в Христа, або відвертаємося від Нього. Саме від цього залежить і подальше щастя в нашому житті.
«Та я, коли прийшов до вас, брати, – не прийшов звіщати вам свідоцтво Боже високомовними словами чи мудрістю. Ні! Я вирішив не знати нічого іншого між вами, як тільки Ісуса Христа і то розп’ятого» (І Кор. 2:1-2). Апостола Павло знову звертається до нас, навчаючи, що мудрість цілого світу прихована в розп’ятті Ісуса Христа.
«Мене ж не доведи, Боже, чимсь хвалитися, як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розп’ятий, а я – світові» (Гал. 6:14). Знову ж таки цей Христовий учень говорить нам, що ми не повинні хвалитися цінними чи матеріальними речами. Для кожного християнина найціннішим повинен бути тільки хрест Ісуса, на якому Він розіп’яв Себе, взявши гріхи цілого людства.
Чим же тоді для нас, християн, має стати хрест? Що він повинен собою уособлювати? Яке місце має займати у нашому житті?
Хрест – це символ нашого відкуплення
«… Чоловік Христос Ісус, що дав себе самого як викуп за всіх» (І Тим. 2:6); «Бо й Син Чоловічий прийшов не на те, щоб йому служити, лише щоб служити й віддати своє життя як викуп за багатьох» (Мр. 10:45); «Він і є посередник нового завіту, щоб – після того, як наступила його смерть для відкуплення гріхів першого завіту – вибрані одержали обітницю вічного спадкоємства» (Євр. 9:15). Зі слів Святого Письма розуміємо, що Христос відкупив нас великою ціною: заплатив власним життям, простивши наші гріхи. Чи усвідомлюємо ми, що своїми гріхами заслужили собі вічні муки та смерть, а Ісус змив все своєю кров’ю. Як же тоді зможемо ми Йому віддячити??? Чи вистачить у нас матеріальних благ, щоби оплатити Його заслуги???
Хрест – це символ відкупительної жертви
«Того, хто не знав гріха, він за нас зробив гріхом, щоб ми стали Божою праведністю в ньому» (ІІ Кор. 5:21); «Я – хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки. І хліб, що його я дам, це – тіло моє за життя світу» (Ів. 6:51); «…Бог, – пославши свого Сина в тілі, схожім на гріховне тіло, ради гріха, осудив гріх у тілі» (Рим. 8:3). Ісус приймає на Себе покарання, яке заслужили ми із вами. Тільки ми повинні були померти за свої власні гріхи, але Ісус помирає на хресті замість нас, даючи нам можливість жити у вічності разом із Богом.
Хрест – це символ Божого милосердя
«…через відкуплення, в Ісусі Христі: якого видав Бог як жертву примирення, в його крові, через віру, щоби виявити свою справедливість відпущенням гріхів колишніх» (Рим. 3:24-25). Досконала Христова жертва відкриває нам милосердя Боже та визволяє від Божого покарання. Завдяки хресній жертві Христа ми отримали надзвичайне Боже милосердя та прощення своїх гріхів.
Хрест – це символ перемоги
«Тож так, як Мойсей змія підняв у пустині, – так треба Синові Чоловічому бути піднесеним, щоб кожен, хто вірує у нього, жив життям вічним» (Ів. 3:14-15); «Тоді Ісус до них мовив: «Коли вгору Чоловічого Сина піднесете, тоді взнаєте, що Сущий я і що від себе не чиню нічого, але як навчав мене Отець мій, говорю» (Ів. 8:28); «Тепер світові цьому суд; тепер вигнаний буде геть князь цього світу. Я ж, коли від землі буду піднесений, усіх притягну до себе» (Ів. 12:31-32); «Щоб здійснилося слово Ісуса, що сказав, вказуючи, якою смертю має вмерти» (Ів. 18:32). Жертва Ісуса Христа врятувала людство від влади сатани. Своєю хресною смертю Христос переміг диявола та переміг смерть.
Хрест – це символ початку
«Зважайте на самих себе й на все стадо, над яким Дух Святий поставив вас єпископами, щоб пасли Церкву Божу, що її він придбав кров’ю власною» (Діян. 20:28). Проливши Свою кров, Христос будує Церкву, давши нам можливість стати дітьми Бога та частиною надзвичайної спільноти у цілому світі.
Хрест – це символ примирення
«Ми ж посли замість Христа, немов би сам Бог напоумлював через нас. Ми вас благаємо замість Христа: Примиріться з Богом! Того, хто не знав гріха, він за нас зробив гріхом, щоб ми стали Божою праведністю в ньому» (ІІ Кор. 5:20-21); «Тепер же а Христі Ісусі, ви, що колись були далекі, стали близькі кров’ю Христовою. Бо він – наш мир, він, що зробив із двох одне, зруйнувавши стіну, яка була перегородою, тобто ворожнечу, – своїм тілом скасував закон заповідей у своїх рішеннях, на те, щоб із двох зробити в собі одну нову людину, вчинивши мир між нами, і щоб примирити їх обох в однім тілі з Богом через хрест, убивши ворожнечу в ньому» (Еф. 2:13-16). Ісус примирив нас із Своїм Небесним Отцем, тому і ми повинні жити в мирі один з одним, наслідуючи Христа та пам’ятаючи про Його жертву за нас, грішників.
Нехай для кожного із нас Христовий хрест стане найбільшою силою, надзвичайною цінністю, найбільшою мудрістю. Не біймося, не соромимося визнавати віру у воскреслого Христа. Пам’ятаймо слова цього ж самого апостола Павла: «Що скажемо на це? Коли Бог за нас, хто проти нас? Він власного Сина свого не пощадив, а видав його за всіх нас, – як же разом із ним не подарує нам усього? Хто буде винуватити вибраних Божих? Бог – той, що оправдує; хто ж той, що засудить? Христос Ісус, який умер, ба й воскрес, що по правиці Божій, – він заступається за нас» (Рим. 8:31-34).
Христос відкрив для нас вічне життя, показав до нього дорогу. Нам залишається тільки наслідувати Його та провадити своє земне життя так, щоби потім стати праворуч на Страшному Суді.
Фото: Рixabay