Продай мені щастя

Досить скоро наблизився час великої ярмарки. В маленьке містечко з’їхалися зі всюди покупці та продавці. Широка дорога була наповнена людьми. Вони йшли досить повільно, одягнуті в яскравий одяг. Здавалося всі барви веселки спустилися з неба на землю, розсипавшись в незвичних узорах.

-Хто може продати щастя? – раптом запитав багатий чоловік з дуже сумними очима у веселого мудреця, котрий, покликавши цього чоловіка до себе, розхвалював свій товар. Подивившись здивовано на свого гостя, він відповів:

-Невже цей товар можна продати?

Багатий чоловік важко зітхнув і, дивлячись кудись в сторону, сказав:

-Не розумію. В мене є прекрасна жінка, діти, дім і навіть не один, робота, гроші. Все життя думав, що коли доб’юся цього всього, то буду щасливим. Проте ні. Чому так?. Я тебе питаю, чому? Що таке щастя?

Посмішка засяяла на обличчі мудреця і він відповів:

-Роби все, що тільки заманеться – це і буде щастям.

– Всі так говорять, із сумом відповів багач, – я так живу ціле своє життя, але щастя так і не отримав. Весь час тільки турботи та проблеми. Навіщо тоді ці будинки, коли душа розривається на шматки.

Він замовк.

– Продати – не продам. А словом, можливо, і допоможу. Щасливий той, хто в серці має любов та дарує її іншим. Хто турбується не тільки про себе, але і про своїх ближніх, хто прагне зрозуміти горе інших та допомогти їм. І найголовніше – щасливий той, хто знає, звідкіля ця любов приходить до людини, знає, дарує її Великий бог, Котрий віддав Своє життя за нас, грішних людей. Святе Письмо наголошує нам, що Бог – це Любов. А любов – це і є щастя, котре ти так прагнеш купити.

Багач похмурнів, перебивши мудрець:

– Не цього я від тебе очікував. Складно і зовсім не на тему ти говориш. Де ж ти бачив, щоби, віддаючи, хтось ставав багатшим? На світі такого не буває. Можливо, це і гарно звучить, але такими порадами ти пустиш мене по світі, – він розвернувся і пішов далі, шукаючи продавця щастя.

-Е-е-е, – сказав мудрець йому вслід, – тільки Господь може перемінити серце людини. Згодом прошепотів про себе:

-Тільки не кожному в цьому світі дійсно потрібне справжнє людське щастя.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *