Розпорядження владики Василія Івасюка про виніс Плащаниці

Парохам, адміністраторам, настоятелям та вірним

Коломийської єпархії УГКЦ

Розпорядження

Порадившись зі священниками Коломийської єпархії та беручи до уваги особливі обставини поширенням епідемії коронавірусу в Україні і рекомендації органів державної влади і, дбаючи про здоров’я нації: дітей, молоді і дорослих та їхнє життя і здоров’я, рекомендуємо нашим вірним брати участь у Богослужіннях через всі доступні засоби масової інформації, дотримуватися норм поведінки і безпеки подані компетентними органами, котрі знаходяться на сайті Коломийської єпархії. Найкраще проводити карантин в домашніх умовах, як це вимагає порядок, щоб зберегти своє здоров’я – безцінний дар Божий. Однак при виносі Плащаниці рекомендуємо дотримуватися наступних кроків:

1). Священник в храмі, за участю паламара і дяка, служить відповідний чин, робить обхід навколо престолу і тетраподу та виносить Плащаницю до притвору храму, а де є каплиці без притвору, то при вході виставляє Плащаницю до почитання.

2). Плащаниця має знаходитися високо над підлогою і для цього слід використовувати тетрапод або стіл чи інше пристосування.

3). Стрічками або в інший спосіб перегороджують прямий доступ до Плащаниці, щоб ніхто не цілував.

4). Вірні підходять до вхідних дверей, перехрестившись, роблять малий поклін і відходять. Можна промовити невеличку молитву.

5). Безпечна відстань між людьми складає не менше 4-5 метрів.

6). Оскільки поза людським організмом вірус залишається на поверхнях, прошу не йти на колінах до Плащаниці і не бити поклони до землі, щоб не захворіти.

7). Священники мають бути в масках і рукавичках при виносі Плащаниці.

8). Прихожани так само мають подбати про маски і рукавички при підході до Плащаниці.

9). Просимо наших вірних дотримуватися вимог карантинних заходів, самоізоляції і молитви до заступників Коломийської єпархії: ікони Коломийської «Це Мати твоя» та ікони блаженного священномученика Миколая Чарнецького.

10). З цим порядком винесення Плащаниці ознайомити всіх вірних.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

Джерело: Веб-ресурс Коломийської єпархії

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *