Пасхальне послання Митрополита Володимира

Всесвітліші та всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені брати і сестри у Христі, щиросердечно, з глибоким почуттям Пасхальної радості вітаю вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

«Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог» (Йо. 1, 1), – такими словами сьогодні у всіх наших храмах розпочинається євангельське читання у день Святої Пасхи. Словом Божим творився увесь матеріальний світ: «Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього» (Йо. 1, 3). І Слово Боже – Ісус Христос – заради нас приймає тіло від Пречистої Діви Марії та живе серед людей, тихо й покірно виконуючи свої обов’язки. Словом наш Спаситель навертає гонителя християн Савла, який переміниться настільки, що прийме нове ім’я Павло і стане проповідником Слова. Словом Христос кличе митаря Левія: «Іди за мною» (Мт. 9, 9). Словом воскрешає Лазаря: «Лазарю, вийди сюди!» (Йо. 11, 43). Ми виразно бачимо силу Слова Божого.

Й у наших святкових Пасхальних богослужіннях осяяне світлом Христового Воскресіння Слово Боже звучить особливо урочисто, адже Господь переміг гріх і смерть та відкрив нам двері Царства Небесного. Цю радісну звістку несімо іншим повсюди, де б ми не були, адже віра у воскресіння та надія принесена Христом є найкращими дарами, які ми повинні дарувати своїм ближнім. Не втомлюймось звіщати, що Христос воскрес, не лише словами, але свідченням свого життя. Кожен, хто зустрічається з нами на нашому життєвому шляху, повинен бачити цю радісну звістку в наших вчинках, почуттях, на нашому обличчі. Ділімося своїми радістю, досвідом віри з тими, хто цього найбільше потребує, хто шукає справжній сенс свого життя і щастя.

Кожен з нас, заради котрих страждав, помер та воскрес Христос, по-особливому близькі один одному. Ми всі, незалежно від віку та статі, національності та освіти, соціального стану й політичних поглядів, є братами і сестрами у Христі. Ми – діти Божі, і тому повинні любити ближнього чистою та жертовною любов’ю, як і Христос полюбив нас (Йо. 13, 34). Свято Пасхи – це найбільше і найрадісніше свято, свідчення любові Бога до людини, у якому ми реально зустрічаємось з тайною Божої любові до кожного з нас.

У подіях хресної смерті й Воскресіння полягає вся сутність християнства. «Ось і наступило для нас очікуване, спасительне свято, день Воскресіння Господа – говорить святий Іван Золотоустий – це свято є запорукою миру, джерелом примирення, руйнування смерті. Сьогодні люди з’єднались з ангелами і разом з безтілесними силами, підносять хвалебні пісні Богу».

Святкове вітання: «Христос воскрес! Воістину Воскрес!» – несеться сьогодні різними мовами в усіх куточках нашої планети. «Христос Воскрес», – лунає сьогодні й в Україні та у різних країнах світу, де є наші вірні, які своєю думкою, линуть до батьківського дому, щоб розділити пасхальну радість.

«Христос Воскрес» по-особливому звучить у окопах і бліндажах, польових госпіталях серед героїв воїнів, які стоять на захисті нашої Батьківщини та промовляють до нас: «Христос Воскрес! – Воскресне Україна до мирного життя!»

Ділімось тією Пасхальною благовістю з нашими батьками, дітьми, братами і сестрами, з нашими ближніми, друзями і знайомими. Постараймося передати її скорботним і знедоленим, хворим і немічним, всім, хто потребує нашої уваги та підтримки.

У цей день згадаймо у наших молитвах усіх, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину Україну. Пам’ятаймо також наших військовополонених і несправедливо засуджених за свої переконання. Дякуймо усім їм за свідчення справжньої любові до нас і вслухаймося у Слово Господнє: «Бадьортеся! Я бо подолав світ!» (Ів. 16, 33).

З цією великою радістю Воскресіння Христового вітаємо всіх Вас: священнослужителів, монахів і монахинь, представників усіх гілок української влади, науковців, лікарів і військовослужбовців, вчителів і катехитів, студентів і шкільну молодь, батьків і дітей та усіх людей доброї волі!

Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!

Радісних і благословенних свят!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

† ВОЛОДИМИР Війтишин,
Архієпископ і Митрополит
Івано-Франківський УГКЦ

Джерело: веб-ресурс Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *