Чому Різдво було оповите тайною?

Ми готуємось до свята Різдво, до часу, коли Бог сходить з небес на землю.  Він народжується як немічна Дитина, оповита та покладена в ясла, серед тварин, далеко від людського зору. Дуже скромна Його поява на світ. Пізніше Ісуса скаже: «Я тихий і смиренний серцем» (Мт. 11:29). І це ми бачимо вже у самому Його народження.

Христос не мав нічого у цьому світі: народився в чужій стаєнці; позичив човна для Своїх проповідей; осла, на котрому в’їхав у Єрусалим; споживав Тайну Вечерю у чужій кімнаті; був похований у чужому гробі. Все це стає частиною Божого маскування. Бог детально планував народження Ісуса: за виключенням пастухів та царів, Його прихід залишився практично непоміченим.

Євреї очікували приходу Месії, який мав би політичну силу і владу, військову підтримку і могутність, щоби прогнати римлян із Ізраїлю. Натомість Ісус приходить, щоби спасти Свій народ не від римлян, Він приходить, щоби «спасти народ Свій від гріхів їхніх» (Мт. 1:21).

Для багатьох людей Ісус був занадто звичайною людиною, щоби стати Месією. Коли Ісус в рідній синагозі в Назареті відкрив Свою істинну сутність, то жителі говорили: «Хіба ж він не тесля, син Марії, брат Якова, Йосифа, Юди та Симона?» (Мр. 6:3). Потім вони звинуватили Його в богохульстві й намагалися скинути з гори. Обережні назаретяни скептично віднеслися до слів Ісуса. Врешті решт, Месія не майструє меблі.

Йосип таємничо зникає зі сторінок Біблії після випадку в Храмі, коли Ісусу було 12 років. Найімовірніше, він був набагато старшим за Марію. Згідно з церковною традицією, Йосип помер, коли Ісусу було 18 років. Ісус перебирає всю майстерність свого опікуна і понад 10 років працює як звичайний тесля, допомагаючи матері. Таким чином Господь надає великої цінності та ваги сім’ї. Яке надзвичайне маскування! Люди очікували, що Месія обере якусь благороднішу професію, але Господь з покон віків має здатність щось творити. Він набагато більший за звичайного теслю, Він – архітектор вселеної. «Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без Нього» (Ів. 1:3). І тоді юдеї відкидають Ісусове месіанство. «Світ Ним виник – і світ не впізнав Його. Прийшов до своїх, – а свої Його не прийняли» (Ів. 1:10-11).

Воплочення Ісуса – це найвеличніша тайна. Чому є тоді вона оповита такою тайною? Тому що, оминаючи тайну, люди, можливо, і прийняли б Ісуса за Месію, але відкинули б причину Його народження, той факт, що Він повинен був пролити Свою кров і померти за людські гріхи. Тому Бог приховує Себе в образі простого бідного теслі, котрого всі відкинули, щоби Своєю смертю відкупити людський рід.

Месія, як немовля в яслах; Христос, як тесля; Цар царів, як злочинець на хресті – все це частина Божого маскування. Бо за простим бідним теслею ми завжди знайдемо всемогутнього Бога, в людському тілі. І цей «тесля» все ще творить, з’єднує та склеює зруйновані життя, кермує Своєю Церквою і веде кожного із нас у Своє Небесне Царство.

Зображення ілюстративне:  OpenClipart-Vectors із сайту: Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *