Пасхальне привітання митрополита Володимира (Війтишина)

Voskresinnia_1Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені у Господі брати і сестри! Щиросердечно, з глибоким відчуттям пасхальної радості, вітаємо Вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння!

Христос воскрес!

Сповненні Духом Воскреслого з мертвих Господа Нашого Ісуса Христа, бажаємо спільно з Вами пережити Божественний досвід та разом з усім створінням сьогодні возрадуватись присутністю таїнства світлого Великого Дня. “Цей День, що Його створив Господь, Тож радіймо і веселімся в Нім”.

Щоб увійти в Пасхальне Таїнство і возрадуватися в Ньому, ми відгукнулися на заклик Церкви та взяли активну участь у Божественному промислі Спасіння, який здійснювався через Великопосні богослужіння та втілювався у християнському житті. Таким чином Господь повів нас через пустиню Великого Посту, очищаючи та змінюючи в Христі, щоб ми дозріли до нового життя.

2016 рік у Церкві проголошений «Роком Божого милосердя». У цьому році маємо унікальну нагоду не тільки перейти через символічні «Двері Милосердя», але через сповідь, виконання добрих діл, здійснення милосердя, щодо опіки над потребуючими, над вимушеними переселенцями, змінити наше попереднє життя, черпаючи силу від Воскреслого Ісуса.

Воскресіння Христове є не лише подією далекої історії, предметом спомину і шанування – воно стосується кожної людини. Ісус воскрес не для того, щоб пам’ять про Нього жила в серцях учнів, але щоб Він Сам жив у нас, посеред нас і щоб у Ньому ми могли пізнати радість вічного життя.

Світло Воскресіння, що побачили воїни біля гробу, пробивається крізь віки і осяює кожну душу. «Воскресіння Христове бачивши, – співаємо ми нині, – поклонімось святому Господу Ісусу». Проте ми є не лише свідками Воскресіння – ми є його співучасники та спадкоємцями! На Божественній Літургії ми отримуємо «Дар воскресіння і завдаток вічного життя».

Розмірковуючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господу за все, що Він посилав і посилає нашій Святій Церкві, нашому українському народу. Багато було і радощів, і скорботи, багато випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Він йде нам назустріч і простягає Свою Божественну руку допомоги у всіх обставинах сьогоднішнього дня.

Особливо бажаємо привітати із Великоднем наших героїв-воїнів, що сьогодні не є присутні на Пасхальних Богослужіннях у наших Храмах, але розділяють Свято Пасхи із побратимами у окопах, бліндажах, блокпостах та стоять на Сході України, захищаючи нашу Державу.

У цей Святий День бажаємо потішити пасхальною радістю кожного одинокого, засмученого, скривдженого, поділитись нею із нашими співбратами, які є далеко від своїх рідних осель, але своєю молитвою та думкою сьогодні линуть до батьківського дому.

Нехай Воскреслий Христос принесе у кожну родину, парафію, громаду і нашу любу Україну довгоочікуваний мир.

Благодать Воскреслого Господа нашого Ісу­са Христа нехай буде з усіма Вами! Веселих свят!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

+ Володимир (ВІЙТИШИН)
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський